top of page

Tarifler

Güllü Tarifler

PH-Concept-Gullu-tarifler.png

Afrodit’in sembolü olan Gül yüz yıllardır, kozmetik, ilaç ve gıda üretiminde kullanılmaktadır. İbni Sina’nın birçok reçetesinde yer alan gül doğasından getirdiği özellikleri ile geçmişten bugüne evlerimizin vazgeçilmezi olmaktadır. Sentetik ve esans içeren Gül ürünlerini evinize sokmayın alerjiye sebep olabilecekleri gibi cildinizi tahriş edebilir ve kokuların uyarabildiği limbik sisteminizin tanımadığı bir koku olduğu için gülün enerjisinden kaynaklı faydalarını alınamaz. PH Concept Saf Gül Suyu, içeriğinde homojen olarak dağılmış mikro dozda gül uçucu yağını barındırmaktadır, bu güvenli doz ile tüm yaş gruplarının kullanımına uygundur.

Gül Banyosu/ El Ayak Banyo Suyu

Romalılardan bu yana kullanıla bu teknikte küvet veya el ayak yıkaması yapılacak kap sıcak su ile doldurulur, içerisine gül suyu eklenir ve kuru gül yaprakları atılır. Cildin yumuşamasına, temizlenmesine gözeneklerin sıkılaşmasına ve kasların dinlenmesine yardımcı olurken, gül’ün kokusu hem cildi hemde kokusu ile ruhunuzu besleyecektir. 

PH-CONCEPT-GUL-BANYOSU.png
ph-concept-gullu-yuz-vucut-nemlendirme-tarif.png

Güllü Yüz ve Vücut Bakımı

Saf Gül Suyunu yüz ve vücut nemlendiricinizi uygularken eklerseniz hem nemlendirici etkisini artırırır hemde gülün muhteşem kokusunun daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. 

Gül Maskesi

4-5 tane kuru gül tomurcuğunu saplarından ayırın, 1.5 yemek kaşığı gül suyu ile ıslatın tamamı lapa kıvamına gelince yüzünüze uygulayın. Hem çok iyi bir exfoliant hemde cildi nemlendirecek bu tafif, gül’ün doğal özellikleri ile pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. 

ph-concept-gul-maskesi.png
gullu-makyaj-cikarici-ph-concept.png

Güllü Makyaj Çıkarıcı 

Waterproof (suya dayanıklı) makyaj ürünleri ciltten zor çıkarılır. Kaliteli gliserin ile gül suyunu karıştırın veya kaliteli sızma zeytinyağı ile gül suyunu karıştırın her kullanımdan önce mutlaka çalkalayın. 50 ml gül suyuna yaklaşık 3 tatlı kaşığı zeytinyağı eklemeniz yeterli olacaktır. Karışımı pamuk yardımı ile uygulayınız. 

Gülle Göz Banyosu

Buzdolabında sakladığınız saf gül suyunu ile göz çevrenizi ve kapaklarınızı kapatacak büyüklükteki temiz pamuk veya gazlı bezi iyice ıslatınız. Pamukları 10- 15 dakika göz kapakları kapalı şekilde göz üztünde bekletiniz. Göz çevresinde oluşan şişlik, kararma veya kuruluk gibi etkilerin azalmasına yardımcı olurken bu hassas bölgenin nemlenmesine ve yumuşamasına yardımcı olacaktır. 

Gül suyunuzu kullanım sırasında kokulandırılmamış doğal cilt nemlendiricilerinizin içine ekleyerek hem nemlendirme etkisini artırabilir hemde hoş ve doğal bir koku eklemiş olursunuz. 

ph-concept-gulle-goz-banyosu-tarif.png
saclarınız-icin-gul-tarif-ph-concept.png

Saçlarınız İçin Gül

Saç ve Saç derisinin nemlenmesine ve parlamasına yardımcı olmak için doğal bir sabun veya şampuan ile yıkanmış saç ve saç derisinin nemi alındıktan sonra kurutma öncesi Saf Gül suyu uygulayabilir, cildinizin ve saçlarının nemlenmesine ve beslenmesine yardımcı olabilirsiniz. 

Güllü Peeling Tarifi

2çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı un ve 4 cay kasıgı gül suyunu ekleyin iyice karıştırın. Bu karışımda un cildinizi exfoliate ederken yoğurt ve gül suyu hem cildin temizlenmesine hemde nemlenmesine yardımcı olacaktır. Maskeyi yüz ve dekolte bölgenizde 10 dakika bekletip yıkayınız. 

gullu_peeling_ph_concept.png
gullu-kil-maskesi-ph-concept-tarif.png

Güllü Kil Maskesi 

1 çorba kaşığı bentonit kilini  2 corba kasıgı salatalık suyu ve 2 corba kaşığı saf gül suyu ile karıştırın cildinizi hem nemlendirdiğini hem de arındırdığını hissedeceksiniz. Karışımı kuruyana kadar cildinizde bekletiniz ve tam kurumadan önce ılık su ile yıkayarak çıkartınız. Kilin yuzunuzde cok kuruması durumunda çıkarmadan once cildinize bir kac sprey gul suyu yapınız ovalamayınız.

Kuru Ciltler İçin Ballı Güllü Maske

4 çaykaşığı gül suyu ile 2 çay kaşığı balı karıştırın cildinize uygulayın.  5 -10 dakika bekletin ve soğuğa yakın ılık su ile yıkayın, gülün ve balın antioksidan etkisi cildinizde hemen bir ışıltı getirecektir 

PH-concept-bal-aloevera-gul-maske.png
PH-Concept-gullu-tarifler-aloevera-hindistancevizi-aloevera-gul-suyu.png

Kuru Ciltler için Aloe Vera Gül Maskesi

1 yemek kaşığı aloevera, 1 yemek kaşığı gül suyu ve 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırın. Bu karışımı cildinize uygulayın 20 dakika bekletip sadece ılık su ile yıkayın. Ardından cildinize gül suyu sıkın ve kurumasına izin verin. 

Kuru Ciltler için Vücuda Gül Suyu

Kuru ve hassas cilt tipine sahipseniz banyo sonrası kuru bölgelerinize önce Saf gül suyu ardından alkol ve parfüm içermeyen doğal nemlendirici uygularsanız cildinizin nemi daha fazla hapsetmesine yardımcı olacaktır. 

ph-concept-kuru-ciltler-vucuda-gul-suyu-tarif.png
ph-concept-gul-zerdecal-aloevera-maske-tum-cilt-tipleri.png

Tüm Cilt Tipleri için Gül/Zerdaçal/Aloevera Maskesi

1 yemen kaşığı gül suyu, 1 yemek kaşığı aloevera ve 1 çay kaşığı toz zerdaçalı bir kapta iyice karıştırın cildinize uygulayın 20 dakika bekleyin ve ardından ovalamadan yıkayın. Cildinize gül suyu sıkın ardından 15-20 dakika kadar başka bir ürün uygulamayın. 

Kuru/ Karma Ciltler için Gül Bal Aloevera Maskesi 

2 çorba kaşığı gül suyu ile 1 corba kasığı aloevera ve 1 corba kasıgı balı karıştırın karışımı öncesinde yıkayıp gul suyu ile nemlendirdiğiniz cildiniz halen ıslakken uygulayın hem ciltteki hassasiyetin giderilmesinde hemde kuruluğun giderilmesine yardımcı olacaktır. Cildinizde karışımı 10 dakika beklettikten sonra soğuğa yakın ılık su ile yıkayın.

ph-concept-kuru-karma-cilt-bal-aloevera-gul-maske-tarif.png
ogrenme-ders-calisma-ezber-gul-suyu-ph-concept-tarif.png

Öğrenme, Ders Çalışma Ve Ezber İçin Gül

Gül’ün yüzyıllardır hafıza üzerindeki etkisi incelenmekte olup, Osmanlıda hafızların Kuran-ı Kerim’i ezberlerken gül kokusu kullandıkları ortaya çıkmıştır. Bir konuya odaklanmanız veya ezberlemeniz gereken dönemlerde saf gül suyunu hem cildinize hem de bulunduğunuz ortama sıkarak gül kokusunu içinize çekmenizi tavsiye ederiz. 

Meditasyon- Ortam Kokulandırma

Gül Dünyadaki bugüne kadar bilinen en yüksek enerji frekansına sahip bitkidir. Gül 320 MHZ enerji yaymakta olup, kalp çakrasına en iyi gelen bitkidir.  Meditasyon veya enerji çalışmalarınızı gerçekleştirmeden önce cildinize ve etrafınıza gül suyu uygulayınız. Dilerseniz difüzer veya yağdanlıklara 1 çorba kaşığı Saf gül suyu ekleyerek ortam kokulandırması için uygulayabilirsiniz.

PH Concept Saf Gül Suyu tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Hidrosolümüz taze çiçeklerden yapılmakta olup bu taze çiçeklerin saf kokusunu ve enerjisini evinize ofisinize getirir. 

meditasyon-ortam-kokulandırma-ph-concept-gul-tarif.png

Lavantalı Tarifler

lavantalı-tarifler-ph-concept.png

PH Concept Doğal Lavanta Suyu tüm cilt tiplerinin kullanımına uygundur. Hidrosolümüz taze çiçeklerden yapılmakta olup bu taze çiçeklerin saf kokusunu ve enerjisini evinize ofisinize getirir. Evin havasını değiştirmek istediğinizde ya da meditasyon çalışmalarınızda ya da gece yatarken ortama hidrosolümüzü spreylemenizi tavsiye ederiz. Dilerseniz difüzer veya yağdanlıklara 1 çorba kaşığı doğal lavanta suyu ekleyerek veya birkaç damla lavanta yağı ekleyerek ortam kokulandırması için uygulayabilirsiniz.

PH Concept Doğal Lavanta Suyu içeriğinde homojen olarak dağılmış mikro dozda Lavanta Uçucu Yağını barındırmaktadır, bu güvenli doz ile tüm yaş gruplarının kullanımına uygundur.

Uçuk ve Sivilcelerde Lavanta Uçucu Yağı 

Dudak üstü ve çevresinde oluşan uçuklara, ciltte oluşan akne vb cilt sorunlarına kulak pamuğu üzerine  1 damla lavanta yağı uygulanarak tampon yapılması tavsiye edilir. Uygulama yapılmadan önce cildin temiz olması ve her bir bölgeye farklı pamuk kullanılması tavsiye edilir. 

ucuk-sivilce-lavanta-ucucu-yagi-ph-concept.png
ph-concept-lavanta-zeytinyagi-tarif.png

Kuru Ciltler için Zeytinyağı Lavanta Tarifi

Kuru, çatlamış deriye zeytinyağı ile seyrelterek Lavanta yağı uygulanması ve ovulması tavsiye edilir. Lavanta ve Zeytin yağlarınla bulunan vitamin ve aminoasitler cildin beslenmesine ve nemlenmesine yardımcı olacaktır. 

Lavantalı El /Ayak Banyosu

2-3 damla Lavanta yağını 3 çorba Doğal Lavanta hidrosolü ile karıştırınız, ardından bu karışımı ılık el/ ayak su kabına ekleyiniz. Cildinizin yumuşamasına, nemlenmesine, şişliklerin azalmasına  ve  cildinizin yenilenmesine yardımcı olacaktı

lavender-el-ayak-banyosu-ph-concept-tarif.png
uyku-duzeni-icin-lavanta-tarif-ph-concept.png

Uyku Düzeni için Lavanta 

Lavanta doğal bileşenleri sayesinde zihnimizin dinginleşmesine yardımcı olurken, güzel kokusu ile stressden arınmanıza yardımcı olacaktır. 

Doğal Lavanta Hidrosolünü yatak odanıza, yastık ve nevresimlerinize uygulayabilir, yada Saf Lavanta yağından birkaç damla yastık ve nevresiminize uygulayarak havandırarak Lavantanın faydalarından yararlanabilirsiniz. Yatak odasında bulunan buhurdanlık, difüzer veya koku taşlarına birkaç damla Saf Lavanta Yağı veya 1-2 yemek kaşığı Doğal Lavanta Hidrosolü uygulayabilirsiniz. 
 

Güneş Sonrası Lavanta İle Rahatlama

Güneş sonrası hafif yanıklarda buzdolabında bekletilmiş Doğal Lavanta Hidrolünü uygularsanız hem cildinizin nemlendirerek yenilenmesine ve rahatlamasına yardımcı olur hem de rahatlamanıza yardımcı olacak bir serinlik hissedersiniz. 

Yine güneş sonrası ve hafif yanıklarda zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı içine seyrelteceğiniz saf lavanta yağı cildinizin nemlenmesine ve yenilenmesine yardımcı olacaktır. 

gunes-sonrası-lavanta-ile-rahatlama.png
sporcular-kas-agrisi-masaj-lavanta-tarif-ph-concept.png

Sporcular ve Masaj İçin Lavanta

Yorgun kasları rahatlatmak için bir sabit yağ veya kremle seyrelterek Saf Lavanta yağını uygulayabilir içeriğinde bulunan terapötik özellikleri sayesinde rahatlamanıza yardımcı olacaktır. 

Bölgesel masaj ve rahatlama için Doğal Lavanta Suyu spreylenerek bastırmadan masaj uygularsanız rahatlamanıza yardımcı olacaktır. 

Lavantalı Vücut Ovması

2 yemek kaşığı kabartma tozu, 2 yemek kaşığı epsom tuzu, 5 damla lavanta yağı ,2 çorba kaşığı lavanta suyu bir kapta karıştırın bu karışım ile el ayak ve vücut ovması olarak kullanabilirsiniz. 

2 yemek kaşığı esmer şeker içine 2 yemek kaşığı lavanta suyu ve 5 damla lavanta yağı karıştırınız, bu karışımı el ayak ve vücut ovması olarak kullanabilirsiniz. 

lavanta-vucut-ovmasi-ph-concept-tarif.png

Lavanta ile Nemlendirme

Cildinize uygulamakta olduğunuz parfümsüz kremlerinize uygulama öncesi 1-2 damla Saf Lavanta yağı uygulayarak hem Lavantanın doğal antioksidan etkilerinden faydalanmış hem de lavantanın ferahlatıcı kokusu ile kokulandırmış olursunuz. 

lavanta-nemlendirme-ph-concept-tarif.png

Lavantanın koruyucu etkisi

Romalılardan bu yana Lavanta böceklerden korunmak için kullanılmıştır, Lavantanın güzel kokusu bizleri rahatlatırken, böcekleri uzaklaştırmaya yardımcı bir etkisi bulunmaktadır. Sinek, böcek vb evdet edavi edilen ısırıklarda 1-2 damla Saf Lavanta Yağını kulak pamuğu yardımı ile uygulama yapabilirsiniz. 

Bunun yanısıra buz dolabında soğutularak Doğal Lavanta Hidrosolü ile ıslatılmış pamuk toplarını ısırık bölgesine uygulamanız durumunda kaşıntının azalmasına yardımcı olacaktır. 
 

2 yemek kaşığı esmer şeker içine 2 yemek kaşığı lavanta suyu ve 5 damla lavanta yağı karıştırınız, bu karışımı el ayak ve vücut ovması olarak kullanabilirsiniz. 

lavanta-sinek-bocek-koruyucu-doga-tarif-ph-concept.png
lavanta-ucucu-yagi-gece-serumu-tarif-ph-concept.png

Lavanta ile Gece Serumu

Lavanta’nın cildi yatıştırmaya yardımcı özelliklerinden faydalanmak için kuşburnu çekirdeği/ Sheabutter/ Bugday saf yağlarının veya gece nemlendiricinizin içine 1-2 damla Saf Lavanta yağı ekleyerek kullanabilirsiniz. 

Lavanta/ Gül / Hindistan Cevizi Yağı ile Nemlendirme

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı içerine 1 çay kaşığı Saf Gül Suyu ve 1 damla Saf Lavanta Yağı ekleyerek Doğal bir cilt nemlendiricisi oluşturabilirsiniz. 

PH-Concept-lavanta-gul-suyu-hindistan-cevizi-tarif.png

Lavanta Hidrosolü ile Ev işleri

lavanta-ile-ev-isleri-pratik-dogal-tarif-ph-concept.png

Kimyasal yumuşatıcıları kullanmak istemezseniz, çamaşır makinenize 1 corba kaşığı beyaz sirke ile

1 çorba kaşığı Doğal Lavanta hidrosolü ekleyebilirsiniz. Yine 1 çorba kaşığı beyaz sirke içine ekleyeceğiniz

1 damla Saf Lavanta yağı çamaşırlarınızın mis gibi kokmasına yardımcı olacaktır. 

Ütü yaparken eşyalarınızı kokulandırmak ve yumuşatmak için Lavanta hidrosolünü 15-20 cm uzaklıktan eşyanızın üzerine sıkarak ütü yapabilirsiniz. 

Özellikle küçük çocukların ve yaşlıların bulunduğu birçok evde kimyasal temizlik ve sentetik kokuları kullanmak istemeyenler, temizlemek istedikleri yüzeye beyaz sirke ve lavanta suyunu 1’e 1 ölçekte karıştırarak uygulayabilir 
 

bottom of page