top of page

HAKKIMIZDA

HİKAYEMİZ

BİZ KİMİZ?
Güller diyarı olarakta bilinen, dünyada gülyağı üretiminin yüzde 65’ini karşılayan Isparta’nın köklü ailelerinden birinin uzun yıllar kurumsal firmalarda beyaz yakalı çalışan kızları olarak doğduğumuzdan beri bizim, ailelerimizin ve çevremizin kullandığı doğal ve kaliteli ürünlerden herkesin faydalanması ve yayılması amacıyla bu yolculuğa çıktık.
1900lerde büyük büyük dedelerimizin gül yetiştiriciliği ile başlayan hikayeleri babamızın ve annemizin dedelerinin 1958’e kadar tarlalarında yetiştirdikleri gülleri toplayıp bakır imbiklerde odun ateşinde yağ çıkarmasıyla devam etti.1958 sonrası İslamköy’de ilk kooperatif, gülyağı fabrikası için kazanların Fransa’dan getirtilmesiyle, sonrasında 5-6 kooperatif birleşip Gülbirlik kooperatifi oluşumunu gerçekleştirdi. Annemizin babası 1975 yılında bu kooperatife genel müdür göreviyle hizmet etti ve Fransa’ya giderek fabrikaları yerinde ziyaret etti, Isparta gülü hakkında eğitimler verdi, kitaplar yazdı.
Çocukluğumuz ve gençliğimiz gül hikayelerini dinleyerek geçti. Anneannemizin annesi 95 yaşında vefat ettiğinde bile cildi yumuşacık ve pürüzsüzdü. Çocukken bu çınar bilge kadının cildine hayran kalırdık, sabah akşam başucundan eksik etmediği saf gülsuyunu ve özel gül kremini kullanırdı.
Biz bu yola çıkarken ailemizin kendisi ve yakın dostları için yaptırdığı ve sadece bizlerin ulaştığı bu doğal ürünlere sizlerin de ulaşması ve kullanması fikri ile başladık ve devam ettik. 
Ve tabi ki son yıllarda Isparta Kuyucak’ta yetiştirilen mis kokulu ve pek çok faydası olan lavantayı da sepetimize ekledik.
Siz bu fotoğraflarda gül toplayan iki kadın girişimci görüyor olsanızda aslında bizim yolculuğumuzun başlangıç hikayesine şahitlik ediyorsunuz. Bizi ziyaret ettiğiniz ve desteklediğiniz için teşekkür ediyoruz…

hakkımızdaa_phconcept.jpeg
ph-concept-bizkimiz-dogal-kozmetik.png

FELSEFEMİZ


PH Concept olarak felsefemiz, geleneksel yöntemlere bağlı, Dünyaya, toprağa, çalışanlara, üreticiye, çiftçiye saygılı yerel üretim yapmaktır, modern teknolojiler ile geleneksel yöntemleri birleştirerek hem en yüksek verimin alınması, hem de en yüksek hijyen koşullarında nihai tüketiciye sunulmasıdır. Ürünlerimizi üretirken ticari kaygılardan uzak, insan sağlığına ve doğaya zarar vermeyen geri dönüştürülebilir ambalaj ve üretim malzemelerinin kullanımı ile en kaliteli ürünü sunmak için çalışmaktayız. Ürünlerimizde insan sağlığına ve doğaya zarar verebilecek sentetik katkılar kullanmayarak bebeklerden, yaşlılarımıza kadar tüm yaş gruplarında ürünlerimizin güvenle kullanımını misyon edindik. 
Markamızın bu felsefesi ailemizden aldığımız bir miras ve gelecek nesillere bırakmayı hedeflediğimiz bir değerdir. Bizlere şifa veren bitkilerimizin, gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde devredebilmesinin ancak doğaya ve çiftçiye saygılı bir üretim ve çalışma modeli ile gerçekleşebileceğine inanıyoruz. 
Ürünlerimiz su veya diğer malzemelerle seyreltilmemiş, vegan, alkol, paraben, sentetik yada yapay hiçbir koruyucu, içermez, ısı ve ışık gibi etkenlerden korunması için sağlıklı amber cam ambalajda siz tüketicilerimize sunulmuştur.

LogosRev_edited.jpg
bottom of page